rzs
13 بهمن 1401 - 23:34

کلنگ زنی ۲۴۸ پروژه عمرانی در ایلام

استاندار ایلام گفت: در دهه فجر امسال ۲۴۸ طرح و پروژه عمرانی با مجموع اعتبار ۳ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان در استان افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایلام، حسن بهرام نیا استاندار ایلام در جلسه شورای اداری شهرستان مهران گفت: خاک مهران متبرک و آغشته  به خون ۶۰۰۰شهید دوران دفاع مقدس است، مردم مهران به عنوان  خادمین زائران ابا عبدالله الحسین علیه السلام  با ایثار و از خودگذشتگی  از ماندگاران  تاریخ ایران اسلامی  هستند.

وی افزود: ما با تار و پود خود صحبت ها و گله های مردم این شهرستان قهرمان پرور را شنیدیم و با کمک مسئولین در صدد رفع آنها بر خواهیم آمد.

استاندار ایلام ادامه داد: یکی از ویژگی های  نظام مقدس جمهوری اسلامی  مردم داری و مردم سالاری دینی است.
ِبه لطف خداوند و به مناسبت دهه مبارک فجر پروژه هایی در استان و همچنین  شهرستان مهران کلنگ زنی و افتتاح خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به طرح ها و پروژه های دهه فجر افزود: در دهه فجر امسال  ۲۴۸ طرح و پروژه عمرانی با مجموع اعتبار ۳ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان در این استان کلنگ زنی و یا افتتاح خواهد شد که از این تعداد ۲۱۴ طرح افتتاح  و ۳۴ طرح نیز کلنگ زنی خواهد شد.

بهرام نیا گفت: از مجموع ۲۴۸ پروژه عمرانی دهه فجر، ۲۸ طرح و پروژه در حوزه راهداری، ۲۱ طرح در حوزه برق رسانی، ۱۱ طرح در حوزه ورزش، حوزه بهداشت و درمان ۱۷ طرح، طرح هادی روستایی ۳۴ طرح، ۱۳ طرح حوزه گازرسانی، ۳۴ طرح حوزه عمران شهری، ۲۴ طرح حوزه احداث مدارس، ۷ طرح و پروژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

بهرام نیا به پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی شهرستان مهران اشاره کرد و گفت  :در شهرستان مهران ۱۱۶ پروژه عمرانی شامل پروژه‌های ملی و استانی با مجموعه اعتبار ۳۳۶۳ میلیارد تومان در دست اجرا می‌باشد.

نماینده عالی دولت خاطر نشان کرد:
از محل اعتبارات مصوب سفر ریاست جمهوری ۱۷ طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال برای شهرستان مهران در نظر گرفته شده و همچنین از محل متمم دوم سفر ریاست محترم جمهور شش پروژه با اعتباری معادل یک هزار و ۱۹۵ میلیارد ریال به شهرستان مهران اختصاص یافت.

  بهرام‌نیا در پایان گفت: لازم به ذکر است  از محل اعتبارات اربعین ۲۰ پروژه با اعتباری معادل یک هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال به شهرستان مهران اختصاص یافت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016010